Правила безпечного використання соцмереж та месенджерів: рекомендації для батьків

Поділитися сторінкою:

Сучасний світ вже не можна уявити без різноманітних соцмереж та месенджерів, які вже перестали бути лише місцем для спілкування, а й перетворилися на осередки для самовираження та реклами. Не зважаючи на позитивну сторону стрімкого розвитку онлайн-ресурсів, що виражається в можливостях  оперативно обмінюватися інформацією, заводити нові знайомства, бути в центрі подій, користувачі часто стикаються з токсичним контентом, який може призвести до негативних психологічних наслідків. Особливо це стосується дітей.

Соцмережі та месенджери дозволяють дітям творчо самовиражатися, спілкуватися з друзями та рідними, однак потрібно пам’ятати та нагадувати дітям про те, що «швидку» інформацію не завжди можна вважати правдивою. Також контент про війну, з яким діти стикаються в додатках, може включати відверті зображення та відео, емоційно травмуючи історії людей, які постраждали від війни.

Перший важливий пункт, на який батькам варто звернути увагу – це вікові обмеження додатків.

ТікТок дозволяє використовувати додаток дітям із 13 років. В інстаграмі також доступна реєстрація дітей від 13 років. У біографії акаунта, який представляє дитину молодше 13 років, має бути чітко зазначено, що акаунтом керує хтось із батьків. Це означає, що сторінки дітей можуть бути видалені без попередження. Тому ліпше відстежувати вікові особливості та поділитися цією інформацією з дітьми, щоб вона не стала неочікуваністю.

Телеграм найбезпечніше використовувати для осіб віком 16 років та старших.

Що ще потрібно знати батькам?

Навички критичного мислення – це найнеобхідніший інструмент, яким мають бути озброєні Ваші діти. Дві корисних вправи для напрацювання цієї навички: говоріть із дітьми та спонукайте їх висловлювати власну думку. Головне завдання батьків – створити такий простір, де дитина могла б вільно висловлюватись. Важливо не осуджувати та не критикувати дитину за її думку чи погляд. А також заохочувати дітей не дивитись однобічно на певну тему, ситуацію чи подію, а шукати інші точки зору.

Поговоріть з дітьми про перевірені та неперевірені джерела інформації. Допоможіть дитині налаштувати новини в різних додатках, видаливши всі підозрілі облікові записи, на які вона підписана, і додавши лише перевірені облікові записи.

Частіше розмовляйте зі своїми дітьми про теперішні події, щоб налагодити відкрите спілкування та довіру. Переконайтеся, що вони знають, що завжди можуть прийти до Вас із розмовою, навіть якщо тема не зовсім зручна для обговорень.

Навчіть дітей повідомляти про дезінформацію та невідповідний контент в соцмережах.

Обговорюйте правила онлайн-безпеки, які є універсальними на всі часи.

Станьте прикладом відповідального користування інтернетом: оберіть спільні години відпочинку від девайсів та онлайн-середовища вдома, зробіть традицію приймання їжі без телефонів.

Інструменти, які допоможуть впоратися зі стресом
Як навчити дитину самостійно виконувати домашнє завдання?

Новини та події

Меню