Радимо подивитися

Х/ф «Список Шиндлера» 1993р. (США)
Режисер: Стівен Спілберг
http://kinoprofi.org/3690-spisok-shindlera-1994.html
Фільм розповідає про реальну історію загадкового Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, успішного фабриканта, який врятував під час ІІ світової війни більш як 1100 євреїв.

 

Х/ф «Яків - лжець» 1999 р. (Франція, США, Угорщина)
Режисер: Петер Кассовіц (за мотивами роману Юрека Беккера)
http://gidonline.club/2014/09/yakov-lzhec/
Події фільму відбуваються у Варшаві під час ІІ Світової війни. Яків Хайн – рабин, який зовсім випадково почув по радіо про те, що радянські війська дали бій фашистам і ця подія відбулась зовсім недалеко від єврейського гетто. З того дня, аби не полишати своїх земляків надії на звільнення, Яків постійно вигадує історії про героїчні перемоги Радянської Армії. Поступово чутки про Якова доходять до німців, що призводить до трагічних наслідків….

 

«Піаніст» 2002 р. (Польща, Франція, Угорщина, Великобританія)
Режисер: Роман Поланські
http://kinogo.club/2135-pianist-2002.html
Стрічка знята за автобіографією Владислава Шпільмана, одного з найкращих піаністів Польщі 30-х років минулого століття. Головний герой фільму Владек займається мистецтвом, поки на території Польщі не з’являються нацисти. Усіх євреїв переселяють у гетто, забороняють працювати, знущаються, принижують. Владеку вдається уникнути подорожі до Освенцима, але його життя перетворюється на жах. Урятував піаніста німецький офіцер.

 

Х/ф «Хлопчик у смугастій піжамі» 2008 р. (Великобританія)
Режисер: Марк Херман
http://gidonline.club/2011/04/malchik-v-polosatoj-pizhame/
Історія, що відбувається під час ІІ Світової війни. Глядач дивиться на те, що відбувається очима восьмирічного хлопчика Бруно, сина коменданта концентраційного табору. Його випадкове знайомство і дружба з єврейським хлопчиком по інший бік огорожі табору призводить до трагічних наслідків.

 

Х/ф «Колискова» 1986 р. (Польща, Швейцарія)
Режисер: Ефраїм Севела
https://www.youtube.com/watch?v=uuLjkaAe2CU
Стрічка складається з трьох новел, і всі події відбуваються під час ІІ Світової війни. Одна з новел розповідає про те, як католицький священик врятував єврейського хлопчика, що вижив після масового розстрілу. Наступна історія про юного Ромео з гетто, який, незважаючи ні на що, повинен принести польові квіти для своєї Джульєтти. Третя новела «Безлюддя» - про в’язня, якому вдалося втекти з концтабору. Опинившись на болоті, він залишився наодинці із собакою загиблого нациста. Фінал дружби людини і собаки не залишить байдужим жодного глядача.

 

Х/ф «Життя прекрасне» 1997 р.. (Італія)
Режисер: Роберто Бенін’ї
http://kinogo.club/1919-zhizn-prekrasna-1997.html
В основі сюжету фільму лежить біографія Рубіно Ромео Сальмоні – бранця Освенцима. Під час ІІ Світової війни в Італії в табір смерті були відправлені батько і маленький син – євреї. Дружина, італійка, пішла добровільно в табір за сином і чоловіком. В таборі батько розповідає сину, що все, що відбувається – то велика гра, головною винагородою в якій є справжній танк. Але виграти хлопчик зможе тільки за умови, якщо жодного разу не потрапить на очі наглядачам. Батько зробив усе, аби син повірив у гру і залишився живим, ховаючись весь час у бараці.